Turnus rehabilitacyjny dla dzieci słabosłyszących

Opublikowany

Wyzwania dla dzieci słabosłyszących

Mając dziecko niedosłyszące należy brać pod uwagę, że stawiane jest ono codziennie przed wieloma wyzwaniami. Wie o tym każdy rodzic, który razem z nim musi stawiać czoła wszystkim wyzwaniom, a przy okazji być wsparciem. Często w parze z niedosłuchem idą inne zaburzenia, również te w sferze społecznej, dotyczące kontaktów międzyludzkich. Chcąc dać swojemu dziecku trochę odpoczynku i zabawy, przy okazji dbając o jego zdrowie, warto rozważyć turnus rehabilitacyjny dla dzieci w Bielsko Białej. Uczestnik turnusu pozna rówieśników przy których być może nabierze więcej pewności siebie, zacznie uczestniczyć w zajęciach, będzie aktywny. Możliwa jest rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała, która da możliwość połączenia odpoczynku z ćwiczeniami, pozwalając na poprawę stanu zdrowia niemowlęcia.

Mikropolaryzacja mózgu jedną z terapii

Jedną z wykorzystywanych metod może być mikropolaryzacja. To metoda całkowicie bezpieczna, odpowiednia dla dzieci i niemowląt i co najważniejsze – bezbolesna. Mikropolaryzacja mózgu to  przezczaszkowa stymulacja kory mózgu oraz modulacja pobudliwości i neuroplastyczności komórek nerwowych, którą wykonuje się za pomocą umieszczenia elektrod na głowie młodego pacjenta. Wskazaniem do wykonania takiego zabiegu mogą być między innymi szumy uszne, autyzm, ADHD. Czasami nie potrzeba specyficznej diagnozy, a wskazaniem do wykonania zabiegu mogą być zwykłe trudności w szkole.

Wakacyjny turnus rehabilitacyjny dla dzieci

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci są rekomendowane przez wielu lekarzy. To okazja do stymulacji rozwoju dziecka – zarówno tego fizycznego jak i psychicznego. Będąc rodzicem, jednym z czynników decydującym o wyborze wakacji dla dziecka na które pojedzie samodzielnie, jest kadra. Ta musi być wykwalifikowana, a przy dzieciach, które mają problem ze słuchem, również wyspecjalizowana w tym temacie, aby móc reagować odpowiednio w każdej sytuacji. Oprócz tego, taka osoba powinna być empatyczna i odpowiedzialna, ale też pełna troski i ciepła. Często, jeśli są to pierwsze wakacje na takim turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci, opiekun staje się dla malucha „rodzicem zastępczym”.

Autor
Kategorie Wiedza