«

»

Wrz 17 2013

Wydrukuj to Wpis

Warsztaty bokashi

Dzieci i młodzież z powiatu jędrzejowskiego wzięli udział w ekologicznych warsztatach bokashi. Uczestnicy lepili kule z gliny, otrębów pszennych z dodatkiem melasy i certyfikowanych preparatów pro biotycznych, które następnie zostały wrzucone do zbiornika wędkarskiego w Sobkowie. Ma to poprawić czystość wody.

Warsztaty przeprowadziło Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona” wraz ze Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury w ramach II Spotkań z Piosenką Turystyczną Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie

Zajęcia przeznaczone były dla dzieci w różnym wieku. Uczestniczyli w nich uczniowie z Jędrzejowa, Prząsławia, Motkowic i Oksy. Warsztaty składały się z części teoretycznej – wykładu na temat pożytecznych mikroorganizmów i ich wpływie na zdrowie i funkcjonowanie ekosystemów, sposobach wykorzystywania ich właściwości przy produkcji żywności, lekarstw oraz metodach stosowanych w rolnictwie dla ratowania zdegradowanych gleb. Druga część warsztatów to zajęcia manualne polegające na lepieniu kul z gliny, otrębów pszennych z dodatkiem melasy i certyfikowanych preparatów probiotycznych. Uczestnicy na zakończenie warsztatów pojechali nad zbiornik wędkarski „Błonie” w Sobkowie, do którego wrzucili kule.

Permalink do tego artykułu: http://pro-persona.pl/warsztaty-bokashi/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress