Wydrukuj to Strona

Dla Roślin i Gleby

PRO_BIO_ORGINALSCD PROBIO ORIGINAL® KULTURY MATECZNE
Poprawa jakości gleby, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń.
SCD ProBio Original® to jedna z kilku kompozycji matecznych pożytecznych mikroorganizmów opracowanych przez Amerykanina Matthew Wood’a, z której wytwarzane są wyroby gotowe do użycia jak np. EmFarma™.
W skład SCD ProBio Original® wchodzi wiele szczepów powszechnie występujących w naturalnym środowisku mikroorganizmów: bakterii fotosyntetyzujących, bakterii kwasu mlekowego, promieniowców, drożdży i grzybów fermentujących. Są one tak dobrane, że każdy z elementów spełnia ściśle określoną funkcję, wzajemnie uzupełniając się i wzbogacając w działaniu. Mikroorganizmy wchodzące w skład SCD ProBio Original® są głównie organizmami fakultatywnie beztlenowymi, które w procesach metabolizmu uwalniają wolny chemicznie tlen. Preparat SCD ProBio Original® jest żółtobrunatną cieczą o pH 3–3,5, o słodko-kwaśnym smaku i zapachu kwasu chlebowego lub fermentującego soku owocowego. Najprostszą formą roboczą Kultur Matecznych SCD ProBio Original® jest Ema – preparat, który każdy zainteresowany użytkownik może samodzielnie namnożyć na własne potrzeby, na podstawie instrukcji ProBiotics™ Polska.

 

em_farmaEMFARMA™ KULTURY AKTYWNE
EmFarma™ to kompozycja pożytecznych naturalnych mikroorganizmów zawierająca kilkadziesiąt szczepów pożytecznych mikroorganizmów – bakterii kwasu mlekowego, drożdży, bakterii fotosyntetyzujących, promieniowców i grzybów fermentujących. Kompozycja ta wzbogacona o szeroką gamę mikroelementów niezbędnych dla optymalnego rozwoju pożytecznych mikroorganizmów jest wyjątkową w działaniu.
Pełni funkcje prewencyjne przeciwko chorobom na skutek wypierania ich i tworzenia warunków uniemożliwiających, bądź przynajmniej utrudniających ich rozwój. Z kolei bogactwo mikroelementów i bakterii fotosyntetyzujących stanowi doskonałe źródło pożywienia dla rośliny w formule naturalnego biostymulatora wzrostu.  Szerokie spektrum działania preparatu pozwala na zastosowanie go w rolnictwie i rewitalizacji środowiska. Wykazuje działanie antyseptyczne i antyutleniające. Preparat ten jest powszechnie używany do higienizacji budynków hodowlanych, zaprawiania nasion, ograniczania bądź eliminacji chorób pleśniowych i mączniaków. Poprawia aktywność biologiczną gleby i jej strukturę. Stymuluje wzrost i rozwój roślin. Zwiększa przyswajalność składników pokarmowych.EmFarma™  jest preparatem gotowym do użycia po rozcieńczeniu zdrową wodą.

 

EMFARMA_PLUSEMFARMA PLUS™
KULTURY AKTYWNE

Poprawa jakości gleby, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń. EmFarma Plus™ to kompozycja pożytecznych mikroorganizmów wytwarzana na bazie kultur matecznych SCD ProBio Plus® opracowanych przez Matthew Wood’a. Zawiera zwiększoną ilość szczepów bakterii fotosyntetyzujących, przez co jest szczególnie skuteczna w kompostowaniu materii organicznej jak obornik, resztki kuchenne, trawa, chwasty, nadpsute owoce i warzywa i inne resztki roślinne oraz fermentowaniu gnojówek zarówno zwierzęcych jak i roślinnych jak, np. z pokrzywy, skrzypu.  Bardzo dobrze oddziaływuje na rośliny w pełni ich wzrostu. Poza tym wykazuje to samo działanie co EmFarma™. EmFarma Plus™  jest preparatem gotowym do użycia po rozcieńczeniu zdrową wodą.

.

.

.

.

.

eMA5EMA5™
KULTURY AKTYWNE

Poprawa jakości gleby, witalności roślin. Naturalny higienizator.
Ema5™ to specjalnie przygotowana kompozycja mikroorganizmów na bazie SCD ProBio Original® poddana dodatkowej fermentacji z octem winnym i alkoholem, charakteryzująca się silnym działaniem w ograniczaniu lub eliminowaniu chorób grzybowych oraz niektórych szkodników.  Ema5™ działa skuteczniej aplikowany razem z ProBio Emami™: EmFarmą™ i EmFarmą Plus™.
Praktycy chętnie sięgają po ten preparat zwłaszcza tam, gdzie występują szczególne problemy z chorobami grzybowymi i szkodnikami. Stosowanie Ema5™nie wiąże się ze stosowaniem okresów karencji, ponieważ środek ten jest w pełni nieszkodliwy dla ludzi.  Doświadczenia pokazują, że Ema5™ jest szczególnie pomocny w walce m.in.: z szarą pleśnią, mączniakami, bakteriozami, głownią, chwościkiem buraczanym, mszycami, stonką, zwójką aroniową, pryszczarkami, skrzypionkami, kwieciakami, parchem, zarazą ziemniaczaną, śmietką, kanciastą plamistością, alternariozami, fuzariozami.

.

 

EMA5_ZEMA5 Z WROTYCZEM™
KULTURY AKTYWNE

Ogranicza lub eliminuje populację opuchlaków, pędraków, drutowców.

Specjalnie przygotowana kompozycja mikroorganizmów na bazie SCD ProBio Original® poddana dodatkowej fermentacji z octem winnym, alkoholem i wrotyczem.

Preparat charakteryzuje się silnym działaniem w ograniczaniu populacji opuchlaków, pędraków, drutowców lub ich eliminowaniu.

Ema5 z wrotyczem™ jest preparatem gotowym do użycia po rozcieńczeniu zdrową wodą.

.

.

.

.

.

 

BOKASHIBOKASHI PROBIOTICS™
Bokashi ProBiotics™ to wyjątkowy wyrób spełniający wielorakie funkcje i możliwy do zastosowania w różnych miejscach.
Zaczyn do kompostowania odpadów kuchennych, resztek roślinnych z ogrodu (trawa, chwasty) i innych bioodpadów z gospodarstwa domowego. Aktywator procesów fermentacji, regeneracji i rewitalizacji środowiska. Mikrobiologiczno-organiczny dodatek poprawiający warunki siedliskowe zwierząt i roślin.
Bokashi ProBiotics™ powstaje z otrąb (pszennych i ryżowych) fermentowanych przy użyciu ProBio Emów, EmFarma™, SCD ProBio Original®, melasy z trzciny cukrowej, zdrowej wody, soli kamiennej i pudru ceramicznego. Nie zawiera komponentów modyfikowanych genetycznie i substancji toksycznych. Jest bezpieczny dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Bokashi to słowo pochodzące z języka japońskiego, określające specyficznie przefermentowaną materię organiczną z udziałem tlenowych i beztlenowych mikroorganizmów.
Konsekwentne stosowanie Bokashi ProBiotics™ skutkuje:
Eliminacją uciążliwych zapachów w kompostownikach, toaletach zewnętrznych, fermentowanych gnojówkach roślinnych, pomieszczeniach zwierząt domowych, wybiegach dla zwierząt.
Wytwarzaniem wysokiej jakości kompostów z różnorodnej materii organicznej, w tym z odpadków kuchennych. Eliminacją gnicia na rzecz fermentacji. Poprawą warunków biofizykochemicznych w glebie i eliminacją patogenów glebowych. Poprawą krzewienia, siły wzrostu i plonowania roślin.
Bokashi ProBiotics™ należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i ciemnym miejscu.

 

Permalink do tego artykułu: http://pro-persona.pl/regionalne-centrum-mikroorganizmow/dla-roslin-i-gleby/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress