Wydrukuj to Strona

Dla Domu

PROBIO_CLEANERPROBIO CLEANER™
ProBio Cleaner™ to wyjątkowa kompozycja naturalna do mycia, czyszczenia i regeneracji. Wyjątkowa kompozycja naturalna do mycia, czyszczenia i regeneracji: powierzchni szklanych, ceramicznych, mebli, podłóg, paneli drewnianych i drewnopochodnych, posadzek kamiennych, wykładzin i nawierzchni z tworzyw sztucznych. Preparat jest szczególnie dedykowany do hoteli, ośrodków wypoczynkowych, hali sportowych, obiektów rekreacyjnych  i komunikacji publicznej jak: dworce i poczekalnie, szkoły, sale widowiskowe oraz dyskotekowe, pasaże, hole, hale magazynowe i wystawiennicze, bloki mieszkaniowe, domy oraz obiekty administracji publicznej. W miejscach zastosowania daje odczucie komfortu i świeżości. Zawiera wodę rewitalizowaną, susz i olejek lawendowy z ekologicznych upraw, naturalne olejki z trawy cytrynowej i eukaliptusa, koncentraty soków owocowych, fruktozę, kultury żywych mikroorganizmów SCD ProBio Original®, Esencję Probiotyczną, puder ceramiczny,  fermentacyjny wyciąg  z otrębów orkiszowych. ProBio Cleaner™ może być stosowany bezpośrednio w formie koncentratu, ale efektywniejsze jest jego użycie w formie rozcieńczonej z niechlorowaną wodą.
Najczęściej do mycia użyć 2-5% (20-50 ml/L) roztwór wodny ProBio Cleaner. Miejsca bardziej zabrudzone spryskać 20% (200ml/L) roztworem i pozostawić na min. 20 minut . Po upływie tego czasu należy umyć stosując 5-6% (50-60ml/L)  roztwór ProBio Cleaner™.
W łazienkach i sanitariatach mycie posadzek, podłóg i ścian 5 – 10% roztworem ProBio Cleaner. Po umyciu przetrzeć suchą szmatką, lub papierowym ręcznikiem do uzyskania połysku. Miejsca zatłuszczone na ścianach, szafkach, podłogach najpierw spryskać 50% roztworem wodnym ProBio Cleaner i po 20-30 minutach przystąpić do mycia jak wyżej.
Myjąc szkło, lustra i meble najpierw zwilżyć czyszczoną powierzchnię 50% roztworem  ProBio Cleaner i następnie czyścić suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem.
ProBio Cleaner™ można użyć do czyszczenia wykładzin i tapicerek. Powierzchnię wykładziny lub tapicerki spryskać 50% roztworem ProBio Cleaner™ i pozostawić na 30 minut. Po tym czasie wyszczotkować czyszczoną powierzchnię i odkurzyć.
W przypadku płukania tkanin dodać  100% roztwór  ProBio Cleaner™ do dozownika do płukania . W efekcie tkanina jest przyjemna  w dotyku i nie elektryzuje się.
DZIAŁANIE  ProBio Cleaner™:
– usuwa zabrudzenia,
– ogranicza nieprzyjemne zapachy,
– redukuje alergeny i występowanie pleśni,
– biodezynfekuje i biologizuje miejsca aplikacji,
– wypiera chorobotwórczą mikroflorę i hamuje, bądź uniemożliwia jej rozwój (np. pleśnie),
– wykazuje działanie antystatyczne i antyseptyczne,
– pozostawia miłą woń naturalnych olejków.

BIOKLEANBIOKLEAN SOFT™
BioKlean soft™ to koncentrat probiotyczno-organiczny do czyszczenia, dezynfekcji, odświeżania i higienizacji.
Działanie BioKlean soft™:
– usuwa zabrudzenia,   
– odświeża i jonizuje powietrze tworząc zdrową aurę,
– ogranicza bądź eliminuje nieprzyjemne zapachy organiczne,
– spowalnia procesy utleniania wielu materiałów i tworzyw,
– redukuje alergeny,
– dezynfekuje i higienizuje miejsca aplikacji. Wypiera chorobotwórczą mikroflorę i hamuje bądź uniemożliwia jej rozwój na równi z tradycyjnymi chemicznymi środkami,
– nadaje się do pielęgnacji roślin i zwierząt,
– higienizuje i klaruje wodę w małych basenach i oczkach wodnych.

Bio Klean soft™ może być stosowany bezpośrednio, ale efektywniejsze jest jego użycie w formie rozcieńczonej z niechlorowaną wodą.  W zamkniętych pomieszczeniach, używamy roztworu 10% (1 część BioKlean soft i 9 części wody) – wykonując zamgławianie opryskiwaczem ręcznym. Delikatną mgiełką wypełniamy i powlekamy wszelkie dostępne przestrzenie i powierzchnie: dywany, pościel, firanki i tapicerkę. Po oprysku powierzchni drewnianych, kamiennych i plastikowych należy przetrzeć miękką szmatką. Podłogi , posadzki najpierw warto spryskać. Podłogę zmywamy 10 % roztworem BioKlean soft™ i po odczekaniu kilku minut należy wymyć 2% roztworem (np. 100 ml BioKlean soft™ na 5 litrów ciepłej wody). Sanitariaty i kuchnie spryskujemy roztworem 10% i po kilku minutach czyścimy. Mocniejsze zabrudzenia traktujemy koncentratem i pozostawiamy na noc, po czym czyścimy i spłukujemy. Szkło i lustra: zwilżamy ich powierzchnię 50% roztworem BioKlean soft i następnie czyścimy szmatką. BioKlean soft™  stosujemy do tkanin jako dodatek do płukania 1% (1:100).Sprawia on, iż tkanina jest przyjemniejsza w dotyku oraz redukuje pozostałości chemicznych detergentów. BioKlean soft™ używamy dla zwierząt w proporcjach od 5% do 10%( 1:19 – 1:9) w formie oprysku, płukanek i kąpieli – wspomaga leczenie chorób skórnych i skaleczeń. W celu minimalizowania nieprzyjemnych zapachów zaleca się oprysk miejsc spoczynku zwierząt domowych: posłań, leżanek, terrariów, klatek i kojców. Przy roślinach doniczkowych BioKlean soft™ używamy do przemywania liści. Opryski roślin robimy roztworem: 5 ml /nakrętka/ na 1 litr wody. BioKlean soft™ nie zawiera składników GMO, konserwantów i detergentów chemicznych! BioKlean soft™ jest w pełni naturalnym preparatem. Zawiera pożyteczną mikroflorę i najwyższej jakości aromaty organiczne. BioKlean soft™ rozpylany w powietrzu oraz stosowany w roztworach wodnych, pozwala lepiej oddychać, relaksować się i odzyskiwać witalność.

 

probio_ceramikaPROBIO CERAMIKA™
ProBio Ceramika™ to wyroby z glinki zaszczepionej mikroorganizmami, które po wypaleniu służą w rewitalizacji wody i w innych zastosowaniach.

Skład ProBio Ceramiki™: glinki, kompozycje pożytecznych mikroorganizmów, melasa z trzciny cukrowej, restrukturyzowana woda. Glinki zaszczepione mikroorganizmami przez wiele tygodni leżakują w odpowiedniej wilgotności i temperaturze a następnie w zależności od przeznaczenia są wypalane w różnych temperaturach od 500⁰C do 1200⁰C. Kształty wypalonych elementów, bądź naczyń są dopasowane do przyszłego użycia.

ProBio Ceramika służy m.in. do uzdatniania wody do picia!

Stosujemy 4–5 szt. koralików na 2–3 litry wody. Po 3 godzinach woda jest gotowa do picia. Należy używać naczyń szklanych, ceramicznych, lub plastikowych, a unikać aluminiowych. W wyniku synergicznego działania koralików drobiny wody zostają rozbite na mniejsze, a woda ulega aktywacji energetycznej. ProBio Ceramika pochłania również substancje zawarte w wodzie. Wypalona ceramika emituje promieniowanie podczerwone dalekiego zakresu o wysokiej emisyjności.Wrzucenie koralików ceramicznych do czajnika spowoduje, że na jego ściankach ograniczy się osadzanie kamienia. Ceramiczne bransoletki zakładane (wystarczy na noc) na nogi – powyżej kostki, nadgarstki, czy też na szyję emitują długofalowe promieniowanie podczerwone przeciwdziałając sztywnieniu i przykurczom kończyn, redukują ból i uczucie zmęczenia.

 

probio_puderPROBIO PUDER™
ProBio Puder™ powstaje w wyniku specjalnej obróbki kawałków skał z dodatkiem pożytecznych mikroorganizmów, odżywki z melasy i zdrowej żywej wody. Zawiera wyjątkowo szerokie spektrum mikroelementów i posiada strukturę umożliwiającą absorbowanie toksycznych substancji, magazynowanie wody i tworzenie korzystnych warunków dla dominacji pożytecznych mikroorganizmów.Potencjał ProBio Pudru™ umożliwia jego zastosowanie w rolnictwie do regeneracji gleby, wzbogacania podłoży, jako odżywka dla roślin i dodatek do karmy dla zwierząt, w środowisku do oczyszczania wód, w budownictwie do wypierania pleśni, a w postaci dodatku do zapraw i klejów do budowy zdrowego domu. Z doskonałym skutkiem może być użyty w kosmetyce.ProBio Puder™ w glebie uaktywnia pożyteczne mikroorganizmy przyspieszając jej regenerowanie
i wytwarzanie próchnicy. Doskonale nadaje się do bioremediacji  gleby. Do eliminacji zagrzybienia w pomieszczeniach ProBio Puder™ stosuje się poprzez dodanie do zaprawy i farby. Po oczyszczeniu zagrzybionej powierzchni  należy najpierw uzupełnić braki i ponownie pomalować, ale już z dodatkiem 1% ProBio Pudru™. Jako dodatek do materiałów budowlanych ProBio Puder™ absorbuje substancje toksyczne występujące w farbach, klejach, lakierach itp., blokując ich emisję do otoczenia. Eliminuje również zapachy wydzielane przez niektóre materiały budowlane lub wykończeniowe. Przeciwdziała objawom tzw. syndromu „chorego domu”, czyli absorbuje toksyczne substancje występujące w takich materiałach jak: farby, lakiery, kleje, cement, blokując ich emisję do otoczenia. Eliminuje również zapachy wydzielane przez niektóre materiały budowlane lub wykończeniowe. Przyśpiesza procesy schnięcia materiałów budowlanych i spowalnia proces ich utleniania, „starzenia się”.
Dawkowanie: 1–3% przy przygotowywaniu odpowiedniego materiału do użycia.
ProBio Puder (PBP) sprzyja dobrej kondycji zwierząt. Jest to możliwe dzięki temu, że posiada on zdolność absorbowania szkodliwych substancji. Stosowany w kuwetach dla zwierząt pochłania gazy, m.in. amoniak, obniżając w ten sposób emisję przykrego zapachu. Dobrym rozwiązaniem jest mieszanie go ze zwykłym granulatem toaletowym (jako 10–20% dodatek). Inną skuteczną metodą jest wykorzystanie go jako spodniej warstwy, na którą sypie się granulat.   ProBio Puder™ można stosować do mycia zębów, jako zasypkę dla niemowląt, puder na twarz czy dłonie. ProBio Puder™ jest wolny od wszelkich sztucznych i genetycznie modyfikowanych składników

 

 

 

Permalink do tego artykułu: http://pro-persona.pl/regionalne-centrum-mikroorganizmow/dla-domu/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress