Wydrukuj to Strona

Referat Promocji Ekologii i Probiotechnologii

rcm_cos

Świętokrzyskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów „w organizacji” działa przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona” w Jędrzejowie.
Celem Świętokrzyskiego Regionalnego Centrum Mikroorganizmów jest popularyzacja stosowania pożytecznych mikroorganizmów – ProBioEMów™ w rolnictwie i przemyśle. Centrum przede wszystkim pełni rolę konsultacyjno – doradczą w zakresie ProBiotechologii.

Realizując swe cele, Świętokrzyskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów, wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona”, Stowarzyszeniem EkosystEM – Dziedzictwo Natury, oraz z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie zoorganizowało w dniu  27 lutego 2014 roku pod Honorowym Patronatem Pana Edmunda Kaczmarka – Starosty Jędrzejowskiego, Świętokrzyską Konferencję pod tytułem „BIOLOGIZACJA ROLNICTWA – PROBIOTECHNOLOGIA W UPRAWACH I HODOWLI”, podczas której uczestnicy zapoznali się z metodami stosowania ProBiotechnologii w uprawach oraz przedstawiony zostanie  jej pożyteczny wpływ na  środowisko naturalne.

Celem Konferencji było szersze przedstawienie i upowszechnienie wiedzy o technologii ProBioEM™ – pożytecznych mikroorganizmów, stosowanych już od wielu lat na Świecie i od kilku w Polsce.
ProBiotechnologia wprowadza wiele wymiernych korzyści jakościowych i ekonomicznych. Zarówno w gospodarstwach domowych, w tym w ogrodach i na działkach, jak też w przedsiębiorstwach produkujących żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Tak pod względem ekologii terenów zieleni w obszarach miejskich, jak przy stosowaniu w gospodarstwach wiejskich. Przedstawione zostały również możliwości i efekty korzystania z ProBioEMów™ w oczyszczaniu zbiorników wodnych.

logo_rcm

Kontakt:
ul. Armii Krajowej 9/328, 28-300 Jędrzejów
tel. 881-706-203
e-mail: biuro@pro-persona.pl

Permalink do tego artykułu: http://pro-persona.pl/regionalne-centrum-mikroorganizmow/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress